У Београду су одржани разговори између шефа мисије ЕУЛЕX на Косову, Господина Ива де Кермабона са једне, и министра за Косово и Метохију Горана Богдановића и државног секретара у Министарству правде Слободана Хомена, са друге стране.
Обе стране су се сложиле да су разговори, који су се концентрисали на побољшање ситуације у области владавине права на Косову, били искрени, позитивни и конструктивни. Њихов циљ био је да се изнађу функционална решења у области правосуђа, полиције и царине, која би била прихватљива за све заједнице.
Размотрен је читав низ мера за изградњу поверења, и договорено је одржавање наредних састанака, посебно у области правосуђа, да би се одредила та функционална решења.
Обе стране сложиле су се да постоји хитна потреба за побољшањем ситуације у области владавине права на северу Косова, и да је најбољи пут да се иде напред у изналажењу прагматичних решења.
За даље информације:
011/3111 019
