Beograd - Ministarstvo za Kosovo i Metohiju zatražilo je od predstavnika EU i EULEKS-a preciznu informaciju o razlozima hapšenja 13 vozača od strane kosovske policije i da se angažuju na njihovom oslobađanju.
Ministarstvo za Kosovo i Metohiju, zbog sumnje u pristrasnost kosovskih vlasti, traži od EULEKS-a da preuzme slučaj procesuiranja uhapšenih vozača.
Naše sumnje u pristrasnost i montiranje ovog slučaja od strane Prištine, potvrđuje i činjenica da su uhapšeni vozači protekelih dana i nedelja bez problema obavljali svoj posao, a da to kosovskim vlastima nije uopšte smetalo.
Ministarstvo za Kosovo i Metohiju upozorava predstavnike međunarodne zajednice i EULEKS da Priština nastavlja i nema nameru da prestane sa provokacijama koje samo dodatno pogoršavaju ionako složenu situaciju i stvaraju veće tenzije.
Za dalje informacije
311 10 19

