| Година | Месец | Недеља | Дан |
|---|---|---|---|
| 11 | 139 | 607 | 4255 |
Петковић: Сви запослени на КиМ којима је Курти ускратио право на рад могу да рачунају на плате

У име Канцеларије за Косово и Метохију и у своје лично име, свим ученицима на Косову и Метохији и у централној Србији који прослављају Светог Саву као своју школску славу, као и свим православним верницима, најискреније честитам данашњи празник - Савиндан.

Нигде као на КиМ наслеђе највећег српског светитеља није тако живо и свеприсутно, јер вредности слоге, јединства и саборности које је проповедао Свети Сава јесу и данас, баш као и у време рађања немањићке Србије, услов опстанка нашег народа и државности.
Свети Сава није био само наш први архиепископ и просветитељ, већ и први дипломата, законодавац, лекар, писац и утемељитељ српског државног и духовног идентитета. Његов живот и дело представљају непролазну меру наше историје и доказ највиших тежњи српског народа, темељ наших вредности и симбол непрекинутог трајања српске државе и културе.
Свети Сава нас учи да је образовање најважније улагање, да је школа место где се гради будућност и да духовне и моралне вредности морају бити ослонац нашег живота. Светосавље нас води путем мудрости и напретка, као што је водило и наше претке, омогућавајући нам да се кроз векове за нама одржимо као народ.
Историја нас подсећа да су Срби, нарочито на Косову и Метохији, често суочавани са великим искушењима, али и да у Светом Сави увек налазимо снагу и путоказ. Он је отац свих Срба, утемељитељ нашег духовног и државног бића, и светло које нас упућује како да сачувамо своју историју, огњишта и културну баштину.
Нека нас Свети Сава води на путу истине, нека просветли наша срца и ум, и нека нам дарује веру, мир и слогу. У складу са његовим учењем, нека наша деца расту у знању и доброти, а наш народ у јединству и снази.
Нека је срећан Савиндан!
ДИРЕКТОР
Петар Петковић
| Година | Месец | Недеља | Дан |
|---|---|---|---|
| 11 | 139 | 607 | 4255 |
Петковић: Сви запослени на КиМ којима је Курти ускратио право на рад могу да рачунају на плате
