MENI
Naslovna » Aktuelno » Vesti »Oficiru za vezu Vlade Srbije u Prištini i braniocu onemogućeno da vide Mitrovića
Poziv interno raselјenim Srbima da glasaju na izborima na KiM 7. juna Etnički motivisani incidenti na Kosovu i Metohiji, 2021. Skok u budućnost – Srbija 2027 Sektor za brigu o kulturnom nasleđu i saradnju sa SPC Pregovarački proces sa Prištinom Informatror o radu
Vreme od preuzimanja obaveze formiranja ZSO
Godina Mesec Nedelja Dan
11 139 607 4255
Live and work in Serbia Besplatna pravna pomoć Bolјi život za interno raselјena lica i povratnike

Oficiru za vezu Vlade Srbije u Prištini i braniocu onemogućeno da vide Mitrovića

31. avgust 2017.

Oficiru za vezu Vlade Srbije u Prištini Dejanu Pavićević i braniocu, advokatu Dejanu Vasiću danas, i pored dozvole suda, nije bilo omogućeno da u zatvoru u Podujevu posete Bogdana Mitrovića, koji je u ponedelјak uhapšen u Mušutištu kod Suve Reke, kada je bio u obilasku porodične kuće.

Marko Đurić

Pavićević je za Tanjug rekao da je danas sa advokatom Vasićem otišao da poseti Mitrovića, ali da im, i pored dozvole suda, nije bilo omogućeno da ga vide jer im je zatvorska administracija saopštila da za to danas nemaju tehničkih uslova, odnosno dovolјno osoblјa da bi im omogućili ulazak i posetu, te da ne mogu da ga vide pre početka iduće nedelјe.

"Kada neko, i pored dozvole suda, nađe nekakav izgovor da vas ne pusti da uđete u zatvor počinjete jako da brinete", kaže Pavićević i navodi da je Mitrović hronični dijabetičar i hipertoničar.

"Imajući u vidu celokupnu situaciju i to da je on faktički otet iz autobusa pre nekoliko dana, kada vam i pored svih dozvola zatvorska administracija ne dozvoli da ga vidite, počinju da vam se bude one najgore sumnje, tako da smo mi zaista veoma uplašeni i za njegovo zdravlјe", rekao je Pavićević.

Navodi da je Mitrović u pritvoru, ali da se nalazi u Podujevu u zatvoru visoke bezbednosti.

"To je zatvor za izvršioce najtežih krivičnih dela i to je zatvor gde se nalaze osuđenici, a ne pritvorenici", kaže Pavićević i navodi da su u tom zatvoru dozvolјene posete, te da bi on kao i advokat Vasić kao branilac trebalo da imaju pristup pritvoreniku maltene u svako doba.

Pavićević kaže da su Kancelarija za Kosovo i Metohiju, kao i Mitrovićev branilac, upućivali dopise Euleksu, te da se sa tom misijom razgovara oko toga da Mitrović bude prebačen u zatvor u Kosovskoj Mitrovici gde će, dodaje, biti jedna normalnija sredina u kojoj će on sačekati eventualno podizanje optužnice i dalјi nastavak procesa.

"Svi mi razgovaramo sa njima na tu temu i pokušavamo da postignemo da se to desi. Međutim, sve to što je bilo izuzetno važno palo je nekako u drugi plan i postalo manje relevatno u ovom trenutku kada zaista nismo sigurni u kakvom je on stanju", kaže Pavićević.

"Nismo uspeli da ga vidimo i prosto čoveku prorade neke sumnje i najcrnje misli. Kada vam neko kaže - moćićete da ga vidite tek početkom iduće sedmice, za četiri, pet dana, šta to znači? Da neko hoće da sakrije da ga mi ne vidimo", upitao je Pavićević i istakao da svi rade na tome da se Mitrović prebaci u zatvor u Kosovskoj Mitrovicu, a da je sada najprimarnije da se omogući poseta kako bi se uverili da je on dobro.

Poslednje vesti

Poziv interno raselјenim Srbima da glasaju na izborima na KiM 7. juna Etnički motivisani incidenti na Kosovu i Metohiji, 2021. Skok u budućnost – Srbija 2027 Sektor za brigu o kulturnom nasleđu i saradnju sa SPC Pregovarački proces sa Prištinom Informatror o radu
Vreme od preuzimanja obaveze formiranja ZSO
Godina Mesec Nedelja Dan
11 139 607 4255
Live and work in Serbia Besplatna pravna pomoć Bolјi život za interno raselјena lica i povratnike